Blogi WEB 2.0

Blogi Web 2.0 to dosyć popularne miejscówki jeśli chodzi SEO. Jest tak, ponieważ blogi web 2.0 są dosyć prostym sposobem na zdobycie linków, a także na rynku istnieje sporo programów zakładających blogi automatycznie i masowo.

web 2.0 seo

Czy linkowanie z blogów Web 2.0 jest skuteczne?

Linkowanie ze świeżych blogów Web 2.0 nie daje prawie żadnych efektów lub bardzo niewielkie, wielokrotnie testowałem. Dlaczego tak?

Na większości platformach web 2.0 założony przez nas blog znajduje się na osobnej subdomenie. Subdomena ma praktycznie zerową „moc” jeśli chodzi od SEO. Jest całkowicie oddzielna od domeny głównej. Oczywiście w kontekście rankowania subdomena na mocnej domenie pewne znaczenie ma, ale nie posiada żadnego link juice, a więc mocy nie przekazuje prawie żadnej.

Dlatego też założone blogi Web 2.0 należy najpierw podlinkować aby nabrały „mocy”. A więc web 2.0 jest to swego rodzaju zaplecze SEO.

Czym blogi web 2.0 różnią się od sztandarowego zaplecza SEO?

Przede wszystkim są na subdomenach, a nie domach głównych co ma negatywny wpływ na indeksację i przekazywanie „mocy”.

Po za tym blogi te mogą zostać w każdej chwili usunięte i nasz podlink pójdzie na śmietnik.

Na niektórych platformach jest dosyć rygorystyczna moderacja i treści z generatora mogą nie przejść.

Praktyczne rady

Jeśli chcesz zbudować zaplecze w oparciu o blogi WEB 2.0 zadbaj o teksty napisane przez copywriterów, przynajmniej na platformy gdzie występuje rygorystyczna moderacja.

Podlinkowanie blogów rób przez przekierowania 301 abyś mógł przekierować te linki na nowe blogi w razie usunięcia tych blogów.

Do pobrania lista 80 mocnych blogów web 2.0: link

tagi: narzędzia web 2.0, web 2.0 seo, web 20, web 2.0

Sebastian Matysik

Sebastian Matysik

Właściciel Agencji SEO LevelRank i systemu indeksacji linków RankIndexer.win. Na co dzień zajmuje się realizacją kampanii SEO klientów oraz wdrażaniem autorskich rozwiązań w pozycjonowaniu stron afiliacyjnych na mocno konkurencyjne frazy.

4 przemyślenia nt. „Blogi WEB 2.0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *