Ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej?

Niezależnie od tego, czy uruchamiasz nową stronę internetową, czy odświeżasz obecną, powinieneś mieć plan jej pozycjonowania wśród potencjalnych odwiedzających i wyszukiwarek. Pozycjonowanie stron internetowych znane jest pod wieloma różnymi nazwami: Search Engine Optimization (SEO), Search Engine Marketing (SEM) i Content Marketing; wszystkie one oznaczają to samo: Przyciąganie odwiedzających poprzez wyszukiwarki. Koszt pozycjonowania strony internetowej będzie się różnił w zależności od zaawansowania Twojej strony, poziomu wiedzy Twojej firmy na temat marketingu cyfrowego, czasu, w którym uruchamiasz kampanię i innych zmiennych rynkowych. Istnieją jednak pewne ogólne zasady dotyczące tego, ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej:

Określ swój budżet marketingowy

Jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś kampanii SEO, musisz poznać koszt jej przeprowadzenia. Jeśli korzystasz z agencji SEO lub konsultanta, ich czas jest kosztowny. Powiedzenie „dostajesz to, za co płacisz” jest prawdziwe również w przypadku SEO. Pamiętaj, że płacisz również za ich doświadczenie. Jeśli Twoja strona jest nowa i robisz to sam, musisz zainwestować tylko w szkolenie i narzędzia potrzebne do wykonania pracy.

Ustal, co chcesz osiągnąć

Zanim określisz koszt SEO, musisz zrozumieć cele swojej strony i to, jak chcesz, aby była pozycjonowana wśród wyszukiwarek i potencjalnych odwiedzających. Po pierwsze, zastanów się, kim są twoi docelowi odbiorcy. Jakie są powody, dla których mieliby oni odwiedzić Twoją stronę internetową? Czy jesteś firmą B2B czy B2C? Sprzedajesz produkty czy usługi? Czy jesteś organizacją non-profit lub agencją rządową? Kiedy już wiesz, kim jest Twoja grupa docelowa, musisz zrozumieć, czego szukają. Jakich słów lub fraz używają? Jeśli sprzedajesz produkty lub usługi, czy istnieją specjalne terminy, których używają ludzie w Twojej branży? Na jakie słowa kluczowe chcesz, aby Twoja witryna znalazła się w rankingu?

Oszacuj koszt SEO

Jeśli zatrudnisz agencję SEO lub konsultanta, przedstawią Ci oni szacunkowe koszty swoich działań. Jednakże, można również obliczyć potencjalne koszty kampanii SEO poprzez oszacowanie czasu dla SEO i poziomu zaawansowania witryny. Dwa podstawowe czynniki, które wpływają na koszt SEO to poziom zaawansowania Twojej strony internetowej oraz czas trwania kampanii SEO. Przed rozpoczęciem kampanii SEO, dokonaj oceny zaawansowania swojej strony internetowej. Jeśli masz starą stronę internetową, prawdopodobnie będziesz musiał zbudować nową. Alternatywnie, jeśli masz nową stronę internetową, musisz rozważyć jej poziom zaawansowania. SEO jest procesem ciągłym. Po zakończeniu kampanii SEO, musisz utrzymać swoją pozycję. Oznacza to, że musisz nadal inwestować w SEO w dłuższym okresie czasu. Na przykład, jeśli masz zbudowaną i przeprojektowaną stronę internetową, będziesz musiał rozpocząć kampanię SEO, aby ją wypozycjonować. Następnie, z biegiem czasu, musisz utrzymać tę pozycję.

Ile kosztuje PPC?

PPC lub reklama pay-per-click odnosi się do wykorzystania sponsorowanej strony reklamowej do kierowania ruchu na Twoją stronę. Reklamodawcy licytują frazy kluczowe istotne dla ich produktów i usług. Reklamodawca, którego oferta jest akceptowana przez sieć, hostuje reklamę. Kiedy ktoś kliknie na reklamę, są one przekierowane do strony internetowej reklamodawcy. Sieć bierze udział w ofercie reklamodawcy, jak również niewielką opłatę od reklamodawcy. Ta opłata jest nazywana „współczynnikiem klikalności” (CTR).

Koszt PPC będzie się różnić w zależności od słów kluczowych, które wybierzesz, sieci hostingowej reklamy i CTR. Jeśli korzystasz z płatnych usług do uruchomienia kampanii PPC, zapewnią Ci one szacunkowe opłaty. PPC może być opłacalnym sposobem na pozyskanie ruchu do Twojej witryny. Musisz jednak uważać na słowa kluczowe, ponieważ niektóre mogą prowadzić do wysokiego CTR, ale niskiego współczynnika konwersji, co może być kosztowne.

Ile kosztują media społecznościowe?

Media społecznościowe mogą być świetnym sposobem na budowanie świadomości marki i pozycjonowanie Twojej strony. Koszt mediów społecznościowych będzie zależał od tego, jak często publikujesz, z jakich sieci korzystasz i ilu masz zwolenników. Im większa sieć mediów społecznościowych, tym więcej będzie kosztować. Na przykład, Facebook będzie kosztować mniej niż Instagram.

Jeśli używasz mediów społecznościowych do płatnej reklamy, koszt będzie się różnić w zależności od liczby obserwujących, sieci której używasz i częstotliwości swoich postów. Pamiętaj, że media społecznościowe to nie tylko reklama. Jest to również świetny sposób na interakcję z potencjalnymi klientami i budowanie z nimi relacji. Możesz również użyć mediów społecznościowych do kierowania ruchu z powrotem do swojej witryny. Na przykład, wiele sieci mediów społecznościowych pozwala „udostępnić” link do swojej strony internetowej bezpośrednio z platformy.

Ile kosztuje email marketing?

Email marketing to kolejny sposób na budowanie świadomości marki i pozycjonowanie Twojej strony. Koszt email marketingu będzie również zależał od wielkości sieci i liczby subskrybentów, których posiadasz. Pamiętaj, że niektóre sieci będą pobierać opłatę za każdego subskrybenta, którego masz. Jeśli wdrażasz własną kampanię e-mail marketingową, koszt będzie zależał od oprogramowania do e-mail marketingu, tego jak często wysyłasz e-maile i wielkości Twojej listy subskrybentów. Jeśli korzystasz z platformy do e-mail marketingu, takiej jak MailChimp, ich usługi są bezpłatne dla maksymalnie 2000 subskrybentów. Po przekroczeniu tego poziomu musisz zapłacić za ich usługi. Email marketing to świetny sposób na interakcję z klientami. Jest to również sposób, aby uzyskać swoje imię przed nowych klientów i kierować ruch z powrotem do witryny.

Sprawdź skuteczne pozycjonowanie stron

Ile kosztuje umieszczenie reklamy?

Umieszczenie reklamy odnosi się do zakupu miejsca reklamowego na stronie internetowej dla Twojej witryny. Koszt tego będzie zależeć od strony kupujesz miejsce na reklamę i długość czasu kupić reklamę. Im dłużej kupujesz reklamę, tym więcej będzie Cię to kosztować. Koszt umieszczenia reklamy będzie się również różnić w zależności od rodzaju strony, na której kupujesz miejsce na reklamę. Na przykład kliknięcie na reklamę Google przenosi użytkownika na stronę internetową Google. To różni się od kliknięcia na reklamę na stronie internetowej, takich jak Facebook. Po kliknięciu na reklamę na Facebooku, jesteś przekierowany do innej strony internetowej.

Koszt umieszczenia reklamy będzie się również różnić w zależności od rodzaju strony internetowej, na której kupujesz reklamy. Niektóre rodzaje stron internetowych, takich jak strony informacyjne i portale społecznościowe, będą mniej kosztowne niż strony, takie jak strony internetowe nieruchomości.

Porady dotyczące udanej kampanii pozycjonowania stron internetowych

Jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić przed rozpoczęciem kampanii pozycjonowania strony internetowej:

  • Finalizuj swoją stronę internetową. Przygotuj swoją stronę internetową przed rozpoczęciem kampanii. Musisz upewnić się, że Twoja strona jest gotowa do uruchomienia w momencie rozpoczęcia kampanii. Oznacza to, że powinieneś przetestować i zaktualizować stronę przed rozpoczęciem kampanii. Upewnij się, że jest ona zbudowana zgodnie z najlepszymi praktykami projektowania i doświadczenia użytkownika.
  • Zdefiniuj problemy, który rozwiązuje Twoja strona. Musisz dokładnie wiedzieć, jakie problemy rozwiązuje Twoja strona. To jest serce kampanii pozycjonowania. Twoja strona musi rozwiązać problem dla Twojej grupy docelowej.

Sprawdź pozycjonowanie stron cennik

Podsumowanie

Pozycjonowanie strony internetowej jest ważną częścią każdej strategii marketingu cyfrowego. Koszt pozycjonowania Twojej strony internetowej będzie zależał od poziomu zaawansowania Twojej strony internetowej oraz harmonogramu kampanii. Kiedy już poznasz koszt pozycjonowania swojej strony, możesz opracować budżet dla swojej kampanii i określić, jak najlepiej wydać pieniądze.

Warto sprawdzić lokalne pozycjonowanie:

Pozycjonowanie stron Szczecin

Pozycjonowanie stron Warszawa

Pozycjonowanie stron Poznań

Pozycjonowanie stron Tychy

Pozycjonowanie stron Płock

Pozycjonowanie stron Kalisz

Jedno przemyślenie nt. „Ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej?

  • SEO to jedno wielkie oszustwo. Od lat Google wpaja nam żałosne zasady, których nie da się stosować. Google przywłaszczyło sobie internet, za ogólnym przyzwoleniem użytkowników. Niektórych stron internetowych nie daje się już czytać, tak przesiąknięte są tym Googlowskim bełkotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *