Nowy sposób indeksacji linków, stron i wpływ na serpy- indekser

Czy wszystkie linki które są widoczne w narzędziach Ahfres , Majestic są uwzględniane przez algorytm Google?

Otóż nie. Algorytm uwzględnia tylko linki zaindeksowane w jego wyszukiwarce.

Nie wystarczy stworzyć linków, linki bez indeksacji są nic nie warte dlatego dobra indeksacja linków jest kluczowa jeśli chodzi o ich wpływ na serpy.

indeksacja stron i linków w Google - ile trwa i czym sprawdzać

Czym i jak sprawdzać indeksację linków?

Do sprawdzania indeksacji mogę must have każdego pozycjonera ScrapeBoxlink ze zniżką jeśli ktoś nie ma.

W ScrapeBox są dostępne 3 metody sprawdzania indeksacji w Google:

 • site:
 • Url as is
 • Url in quotes

Warto monitorować indeksację zarówno nowych linków prowadzących do strony jak i starych. Bardzo często zaindeksowanie lub nawet re-indeksowanie starych linków daje bardzo pozytywny efekt w serpach.

Bardzo często na przestrzeni lat wiele linków zostaje całkowicie wyindeksowana z Google, stąd co pewien czas warto monitorować ich indeksację i wrzucać do indeksu Google to co wypadło.

Jak indeksować linki?

Sposobów na indeksację linków jest sporo, tych bardziej skutecznych i tych mniej skutecznych. Według mnie kluczowy jest jeden fakt, ważne jak indeksacja linków przekłada się na pozycje w Google. A to jak się przekłada zależy właśnie od sposobu indeksacji tych linków.

Osobiście mogę polecić swoje komercyjne rozwiązanie które używam do codziennych celów SEO – skuteczny indekser linków Smartindexer.net

Smartindexer.net działa już kilka miesięcy i cały czas jest dostosowywany do nowych zmian algorytmu Google.

skuteczna indeksacja linków - indexowanie w Google

W Smartindexer.net został wdrożony nowy sposób indeksacji linków który zwiększył % indeksacji oraz lepiej przekłada się na pozycje w Google.

Udało się zniwelować chwilowe wypadanie linków z indeksu w czasie pierwszego tygodnia co doskonale obrazują powyższe screeny. Dotychczas był taki problem.

Linki z publicznych miejscówek, dodane za pomocą Xneolinks, wrzucone do SmartIndexer.net 16 września.

Już następnego dnia widać solidny wzrost. Indeksacja tą metodą przekłada się na realne wzrosty w serpach.

Frazy ogólnopolskie.

wzrost strony w Google od indeksowania linków

Jak widać po testach nowy sposób indeksacji przy obecnym algorytmie radzi sobie bardzo dobrze.

Obecnie wszystkie wrzucone linki do Smartindexer.net są indeksowane nowym sposobem, dzięki czemu indeksowanie linków stało się proste.

Nie zastanawiaj się i zamów pakiet już teraz! –> Smartindexer.net

Praktyczny sposób na wykorzystanie Smartindexer.net:

 1. Wyciągnij wszystkie linki prowadzące do strony za pomocą wszystkich narzędzie jakie masz do dyspozycji – Ahrefs, Majestic, Spyglass SEO
 2. Wrzuć wszystkie te linki do Smartindexer.net
 3. Obserwuj efekty w serpach i miej na zielono;)

Ile trwa indeksowanie strony w Google?

Generalnie jeśli robimy to przez SmartIndexer.net to pierwsze efekty są po 12 godzinach, a pełne po 7 dniach. Jeśli mowa o indeksowaniu strony docelowej w Google to zwykle do 24h udaje się zaindeksować.

Jak przyspieszyć indeksowanie strony?

Dodać ją do skutecznego indexera – SmartIndexer.net

Indeksowanie w Google Search Console?

Jeśli posiadamy „zaufane” konto Google to w małej skali działa. Jeśli potrzebujemy większej skali to lepszym rozwiązaniem będzie SmartIndexer.net

Przekonaj się jak skutecznie dodać witrynę do indeksu Google!

Jednym z ważniejszych działań w SEO jest indeksowanie witryny i nie da się temu zaprzeczyć. Dodanie do indeksu jest naprawdę kluczowym procesem, gdyż w ten sposób możemy dowiedzieć się, czy Googlebot wszedł na naszą stronę internetową i zapisał odpowiednie informacje na serwerze. Rzecz jasna nie jest to zapewnieniem wysokich miejsc, lecz nie można pomijać tego etapu. Należy mieć na uwadze to, żeby nie zostawiać przeindeksowania strony internetowej wyłącznie w rękach algorytmów wyszukiwarki Google. Proces indeksowania można bardzo przyspieszyć, dzięki specjalistycznemu narzędziu. Fantastycznym pomysłem na ulepszenie procesu indeksowania, może okazać się skorzystanie z usług witryny Smartindexer. Jest to strona internetowa z bardzo prostym interfejsem, co z pewnością mocno uprości szybkie indeksowanie Twojej strony.

tagi: indekser, indeksator, indeksowanie strony www, indeksowanie strony w google, indeksacja google , indeksowanie google, indeksowanie, zaindeksowanie strony w google, google indeksowanie, indeksacja strony w google, jak często google indeksuje strony, indexowanie witryny internetowej wordpress, dodawanie strony

Sebastian Matysik

Sebastian Matysik

Właściciel Agencji SEO LevelRank i systemu indeksacji linków RankIndexer.win. Na co dzień zajmuje się realizacją kampanii SEO klientów oraz wdrażaniem autorskich rozwiązań w pozycjonowaniu stron afiliacyjnych na mocno konkurencyjne frazy.

19 przemyśleń nt. „Nowy sposób indeksacji linków, stron i wpływ na serpy- indekser

  • Nawet arty sponsorowane na mocnych domenach potrafią się niezaindeksować więc o czym Ty mówisz? Skoro po indeksacji linków które zdobyłem mam wzrosty to znaczy że linki dobre…

   • No to albo nie masz żadnego linku wewnętrznego, albo to wcale nie jest taka mocna domena. Sprawdziłem indeksację kilkuset ostatnio opublikowanych artykułów i wszystkie są zaindeksowane bez żadnych indekserów. Pomysł z indekserami był dobry 10 lat temu, teraz to jest podanie googlowi na tacy informacji że domena jest pozycjonowana, schemat goni schemat. Ale róbcie jak chcecie.

    • „teraz to jest podanie googlowi na tacy informacji że domena jest pozycjonowana, schemat goni schemat”

     o tym jest właśnie temat, o nowej metodzie która ma pozytywny wpływ na serpy:)

     • Od kiedy indeksery to nowa metoda 😉 Metoda stara jak świat, gdy nawalało się linkami jak popadnie i trzeba je było indeksować.

      • Wystarczy, że link będzie na stronie (lub jej części w skrypcie – np. disqus czasem w zależności od konfiguracji WordPressa), która jest blokowana przed robotami i nie będzie miał wpływu na SEO. Serwis może mieć poblokowane przed indeksacją całe subkatalogi (np. z artykułami sponsorowanymi) lub też np. stopki autorów itp. Scenariuszy jest mnóstwo. Strona, na której pojawia się link musi być zindeksowana, aby linki miały wpływ na SEO. Dodatkowo, nawet jeśli będziemy tę stronę dodatkowo linkować automatem lub dodawać za pomocą submit URL (to szybka weryfikacja przy mniejszej skali), a jest ona z poziomu meta robots blokowana, to nie osiągniemy rezultatu. Na szczęście nie są to bardzo częste sytuacje.

 • Ja mam takie pytanie, czy idzie sprawdzić w jakiś sposób czy dana domena przekazuje moc linków? Mam bloga, który jest na domenie eu.org przy próbie dodania go do whitepress czy do podobnych systemów otrzymuję komunikat, że domena „eu.org” nie może zostać dodana – ponoć związane jest to z faktem iż w subdomenie eu.org wszelkie linki nie posiadają mocy pozycjonerskiej.

 • Na jakiej zasadzie działa ten indekser? Zakładam, że podajemy linki do stron na których są linki do mojej strony głównej. Co się dzieje, jak np pakiet (np najtańszy jaki widzę – jednorazowo 5k linków na miesiąc) się skończy? Strona przestaje być zaindeksowana, jak tylko google przestaje ją widzieć?

  Czy jest to dobry sposób, żeby wprowadzić do indeksu googla np nowo powstałe mini-strony zapleczowe? Czy jednak lepiej te strony wrzucać gdzieś w katalogi i po prostu czekać? Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *