E-commerce pozycjonowanie 

Z dnia na dzień handel elektroniczny staje się coraz bardziej powszechny. Ludzie lubią robić zakupy w sklepach online – to wygodny sposób, który pozwala oszczędzić sporo czasu. Coraz powszechniejsze wśród przedsiębiorców staje się wychodzenie na przeciw oczekiwaniom klientów i tworzenie witryn internetowych swoich przedsiębiorstw. Rynek internetowy cechuje się dużą konkurencyjnością, przez co zapewnienie widoczności sklepu w sieci może okazać się wyzwaniem, do którego rozwiązania konieczny będzie zespół specjalistów w dziedzinie pozycjonowania e-commerce. Jak zadbać o to, aby Twój sklep pozytywnie wyróżniał się na tle konkurencji? Konieczne jest podjęcie szeregu działań z zakresu SEO, które zapewnią Twojej marce widoczność w sieci i wysoką pozycję w wynikach wyszukiwarki Google. Pozycjonowanie ecommerce stale zyskuje na popularności jako strategia zapewniająca skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego. Pozycjonowanie e-sklepu to innowacyjna strategia promocji, która ma na celu zachęcenie potencjalnego klienta do wejścia na stronę sklepu, poprzez zapewnienie platformie e-commerce wysokiego miejsca w wynikach wyszukiwania Google.

Przed zdecydowaniem się na dokonanie zakupu, potencjalni klienci zazwyczaj szukają informacji o najlepszych ofertach za pomocą wyszukiwarki Google. Sprawdzają różne sklepy internetowe, przeglądają zdjęcia i czytają opinie innych osób o produktach oraz sklepach. Jednym z głównych elementów technicznego SEO jest optymalizacja sklepu internetowego. Zdarza się, że po znalezieniu na pozór ciekawego sklepu w Google, potencjalny klient rezygnuje z dokonania zakupu, ponieważ strona wydaje mu się mało atrakcyjna. Na przykład z powodu nieciekawej szaty graficznej, ubogiej lub przesadzonej treści. Między innymi dlatego dobrze wykonana optymalizacja SEO sklepu jest bardzo istotna. Nie tylko po to, żeby zwiększyć ruch na stronie ale również, by wizyty kończyły się transakcją.

Pozycjonowanie e-commerce – dlaczego się opłaca?

Głównym celem działań z zakresu e commerce pozycjonowanie jest zwiększenie widoczności witryny sklepu w wyszukiwarce Google. SEO dla e-commerce to skomplikowany proces, który polega na optymalizacji i pozycjonowaniu strony, korzystając z rozmaitych strategii SEO. Proces ten najlepiej zlecić profesjonalnej agencji SEO zatrudniającej wykfalifikowanych specjalistów SEO. Doświadczeni specjaliści, wiedzą jakie działania są konieczne, do skutecznego wypromowania Twojego sklepu internetowego. Działania z zakresu ecommerce SEO mogą być rozliczane za efekty pozycjonowania e-commerce. W takim wypadku koszt usługi zależny będzie od pozycji sklepu internetowego w wyszukiwarce Google, występowania nowych klientów i aktywności na stronie sklepu. Aktualnie branża sklepów internetowych cechuje się wysoką konkurencyjnością. Sklepy „walczą” o klienta. Jest to spowodowane ogromną ilością sklepów online i łatwością zamieszczania ofert w Internecie. Podczas działań SEO dla ecommerce przeanalizujemy konkurencję Twojego biznesu i wdrożymy skuteczną strategię.

SEO ecommerce jest procesem pozycjonowania sklepu internetowego mającym na celu zwiększenie widoczności sklepu internetowego w Google. Wyspecjalizowane, niszowe produkty i usługi również mogą się już pochwalić niemałym stażem w Internecie. Z perspektywy konsumenta zjawisko to jest jak najbardziej pozytywne, bo oznacza większy wybór ofert. Z kolei z perspektywy osób działających w branży e-commerce jest to równoznaczne z ciągłą koniecznością promowania i reklamowania swojego sklepu internetowego. Popularyzacja marketingu internetowego cały czas posuwa się do przodu, bo konsumenci coraz chętniej korzystają z możliwości zakupów z domu. To luksus, od którego nikt nie zamierza się odzwyczajać. Dzięki zainwestowaniu w pozycjonowanie sklepu internetowego w wyszukiwarce, zagwarantujesz swojej marce większą rozpoznawalność i widoczność. Naszą agencję SEO wyróżnia wieloletnie doświadczenie w branży, skuteczność i profesjonalizm.

Co daje pozycjonowanie dla e-commerce?

Pozycjonowanie Twojego sklepu pod kątem SEO będzie przekładać się bezpośrednio na:

  • Zdobywanie większej ilości nowych klientów: wyższa pozycja w wyszukiwarce oznacza, że więcej osób zobaczy Twoją ofertę;
  • Większy ruch na Twojej stronie: widoczna pozycja w wyszukiwarce sprawi, że więcej osób wejdzie na Twoją stronę;
  • Zwiększenie sprzedaży (wyższy współczynnik konwersji): fachowo zoptymalizowana witryna sklepu wpłynie na ilość wizyt użytkowników kończących się transakcją;
  • Budowanie dobrego wizerunku firmy: dobra widoczność sklepu i wysokie położenie w wyszukiwarce sprawiają, że potencjalni klienci darzą stronę sklepu większym zaufaniem;
  • Zwiększenie przewagi w branży: wysoka pozycja sklepu online w wyszukiwarce przez potencjalnych klientów odbierana jest jako znak, że dany sklep jest popularny i godny zaufania.

Wynika z tego, iż SEO dla sklepu internetowego ma do zaoferowania wiele korzyści. Wyżej wymienione korzyści to bezpośrednie efekty pozycjonowania sklepów internetowych. Podsumowując SEO sklepu internetowego pozytywnie wpływa na: zwiększenie zysków firmy, polepszenie widoczności strony internetowej sklepu w wyszukiwarce Google, zwiększenie ruchu na stronie, zdobywanie nowych klientów i budowanie wizerunku marki godnej zaufania.

Handel elektroniczny – od czego zacząć pozycjonowanie?

Czym jest pozycjonowanie SEO ecommerce? Pozycjonowanie stron polega wykonaniu działań koniecznych do efektywnego zoptymalizowania zasięgów danego sklepu. Specjaliści w branży optymalizacji SEO, zaczynają pracę nad pozycjonowaniem sklepu od przeprowadzenia analizy i audytu SEO. Dzięki nim, są oni w stanie stwierdzić jakie segmenty wymagają obowiązkowej poprawy w sytuacji danego e-biznesu. W naszej ofercie znajdą Państwo różnorakie działania z zakresu content marketingu i SEO, które zapewnią Państwu oczekiwane efekty. Działania te to m.in.: link building, wyszukiwanie fraz kluczowych, analiza oraz optymalizacja witryny sklepu, pisanie i wstawianie tekstów SEO, wykonywanie podstron, na które wstawiamy teksty SEO i linki, które wzmocnią pozycję strony głównej. Żeby wprowadzane rozwiązania były efektywne, konieczna jest identyfikacja kluczowych potrzeb sklepu, cechy, którymi wyróżnia się dana gałęź handlu i szczegółową specyfikę danego sklepu. Fachowa optymalizacja witryny sklepu online umożliwi firmie wyróżnienie się na tle konkurencji i zwiększenie długofalowych zysków ze sprzedaży.

Pozycjonowanie sklepu – jak długi jest to proces? Kiedy widać efekty? Ile trwa pozycjonowanie sklepu?

W zależności od konkurencji w danej branży i rynku, na którym działa przedsiębiorstwo pozycjonowanie może trwać kilka tygodni lub kilka miesięcy, zanim zacznie przynosić pożądane efekty. Mniej więcej po tym czasie witryna trafia do czołówki stron prezentowanych w wyszukiwarce Google. Inwestycja, która opłaca się na dłuższą metę to właśnie pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych. Dzięki tym zabiegom Twój sklep znajdzie się w topowych wynikach wyszukiwarki Google, co będzie bezpośrednio przekładało się na większy ruch na stronie, pozyskiwanie nowych klientów i wzrost zysków sklepu. Fachowo wykonane pozycjonowanie i optymalizacja w stosunkowo krótkim czasie wpłyną na wzrost zysków sklepu i zwrócą koszty opłacenia działań marketingu sieciowego oraz SEO. Właściciele firm internetowych mogą korzystać z usług specjalistycznej agencji SEO mającej znaczące doświadczenie w branży i potrafiącej uzyskać konkretne efekty nawet w bardzo skomplikowanych przypadkach. Można również korzystać z usług freelancerów, czyli grupy wolnych strzelców zajmujących się pozycjonowaniem SEO stron internetowych.

Jak wiadomo reklama napędza handel, a więc wybranie najlepszego wykonawcy to sprawa kluczowa. Profesjonalnie wykonane pozycjonowanie i optymalizacja to sprytny rodzaj reklamy, z którego potencjalni klienci nie zdają sobie sprawy. Obecnie społeczeństwo charakteryzuje się rosnącą świadomością na temat metod reklamowania i marketingu. Coraz rzadziej zdarzają się sytuację, w których ktoś klika w wyskakujące reklamy albo kupi jakiś produkt tylko dlatego, że zobaczył go na bilbordzie. Profesjonalnie przeprowadzone działania z zakresu SEO zwiększą widoczność Twojego sklepu i zapewnią Ci zaufanie klientów. Większość użytkowników Internetu bierze strony wyświetlające się najwyżej w wyszukiwarce Google za godne zaufania i popularne. Zatroszcz się o fachowe SEO dla swojego sklepu z nasza pomocą, jeśli chcesz, aby Twoja strona widniała w czołówce wyszukiwań Google. 

Pozycjonowanie – jak rozpocząć działania SEO

Chcesz wiedzieć jak skutecznie zainicjować strategię opartą na pozycjonowaniu w Twoim przedsiębiorstwie? Jest parę efektywnych sposobów pozycjonowania, które moga sprawić, że strona internetowa Twojego biznesu wyląduje na szczycie listy wyszukiwania Google. Na początek potrzeba skupić się na optymalizacji witryny internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych. Konieczne jest przeprowadzenie szczegółowej analizy przejrzystości witryny, jej indeksacji i fraz kluczowych, które powinny na niej występować. Ponadto należy zadbać o to, żeby witryna sklepu była dopasowana do urządzeń mobilnych. Obecnie bardzo ważna jest estetyczna prezencja strony zarówno na komputerze jak i tablecie, czy smartfonie. Kolejnym etapem, o który należy zadbać jest wypełnienie wszystkich pól w Google Moja Firma i Wizytówka Google. Dzięki temu potencjalni klienci będą mogli z łatwością odszukać informacje kontaktowe firmy, godziny otwarcia, itp.

Jednym z kluczowych czynników rankingowych Google, które mają wpływ na pozycję strony internetowej w wyszukiwarce. Czynności mające na celu polepszenie pozycji strony sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania to m.in. wstawianie na stronę tekstów zawierających słowa kluczowe, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę. Właśnie dlatego teksty optymalizacyjne, charakteryzuje duże zagęszczenie fraz kluczowych. Wyszukiwarka Google skupia aż 97% internautów, Google to zdecydowanie monopolista na rynku wyszukiwarek internetowych. Wielu przedsiębiorców stawia sobie za cel, dostanie się na najwyższe miejsca w wynikach wyszukiwania. Spowodowane jest to tym, że kilka głównych pozycji na pierwszej stronie wyników wyszukiwania skupia na sobie większość potencjalnych klientów. Według statystyk, bardzo mała ilość internautów przegląda dalsze strony. Można powiedzieć, że cała uwaga osób korzystających z wyszukiwarek skupia się na pierwszej, ewentualnie drugiej, max trzeciej stronie.

Na czym polegają działania SEO?

Tak więc działania oferowanych przez agencje SEO, wpływają na pozycjonowanie i optymalizację stron. Działanie te opierają się na wpasowaniu w algorytmy wyszukiwarki, co nie jest łatwe, bo nikt nie zna dokładnych zasad działania tych algorytmów. Kluczowe w procesie są doświadczenie i umiejętności agencji SEO. Nasi pracownicy zadbają o to, żeby treści zamieszczane na stronach były aktualne, wyczerpujące i rozwiewały wątpliwości potencjalnych klientów. Jest to istotne także dlatego, że algorytmy wyszukiwarki najlepiej oceniają kompletne i aktualne opisy produktów i kategorii dostępnych na stronie. Ponadto algorytmy mogą zauważyć, że niektóre frazy kluczowe nie występują na danej stronie i doprowadzić do tego, że strona internetowa będzie wyświetlana niżej w wynikach wyszukiwania. Bardzo ważnym elementem pozycjonowania e-sklepu jest optymalizacja pod kątem SEO.

Przez optymalizację rozumiemy takie działania jak: utworzenie przyjaznego adresu URL witryny, umieszczenie meta tagów w treści znajdującej się na stronie, wstawienie na stronę tekstów o intensywnym zagęszczeniu fraz kluczowych, zadbanie o szybkie ładowanie się strony, dostosowanie strony sklepu do tabletów i smartfonów, optymalizacja kodu html, umieszczanie linków wewnętrznych w treściach wstawianych na stronę. Fachowo wykonana usługa pozycjonowania daje internetowemu biznesowi szansę na gwałtowny rozwój. Ponadto pomaga utworzyć docelowe grupy, do których kierowana jest oferta i zwiększać rozpoznawalność firmy, co bezpośrednio przekłada się na korzyści finansowe dla przedsiębiorstwa.

seo ecommerce
seo ecommerce

Co to jest WooCommerce SEO?

Jednym z głównych elementów wspierających pozycjonowanie jest strategia WooCommerce. WordPress jest systemem zarządzania treścią na witrynach internetowych oraz blogach. Należy on do najpopularniejszych systemów, które służą do tego typu działań. Ogromnym plusem systemu WordPress jest opcja rozszerzania jego funkcjonalności poprzez instalowanie nowych wtyczek. Tym co zainteresuje właścicieli biznesów internetowych będzie nieodpłatna wtyczka WooCommerce. Wtyczka ta pozwala na prowadzenie sprzedaży produktów poprzez stronę internetową. Ponadto po zainstalowaniu i skonfigurowaniu tej wtyczki możliwe stanie się: akceptowanie płatności elektronicznych, płatności przy odbiorze, przelewów, płatności Payu, Paypal itp. Wtyczka WooCommerce umożliwia wykorzystanie geolokalizacji, dzięki której ceny wyświetlane na stronie będą zawierały w sobie podatek, ponadto ceny będą dopasowane do kraju, w którym znajduje się dany klient. Wtyczka WooCommerce umożliwia również całkowitą modyfikację procesu realizacji transakcji. Na przykład można dostosować stronę sklepu w ten sposób, że wyłącznie płatności z danych krajów będą akceptowane lub włączyć usługę bezpiecznych płatności. Można również pozwolić na dokonywanie zakupów osobom, bez konieczności tworzenia konta na stronie sklepu. Dzięki wtyczce WooCommerce można też wybrać waluty, która będzie wykorzystywana w sklepie.

Jakie możliwości daje Wtyczka WooCommerce?

Dzięki wtyczce WooCommerce możliwe jest dostosowywanie opcji i warunków sprzedaży oddzielnie dla każdego towaru. Jeśli chodzi o ilość produktów, które można zaprezentować w ofercie swojego sklepu, wtyczka ta nie ma żadnych ograniczeń. Ograniczał nas będzie jedynie serwer. Im więcej dóbr wystawiamy w ofercie naszego sklepu, tym mocniejszy musi być serwer strony internetowej, żeby mogła sprawnie funkcjonować. Inną możliwością, którą daje nam wtyczka, jest łatwość sprzedawania produktów w różnych wariantach. Klienci mogą wybierać rodzaj, rozmiar, kolor i inne właściwości produktu bezpośrednio na stronie, bez konieczności bezpośredniego kontaktu z obsługą sklepu. Na tym możliwości wtyczki WooCommerce się nie kończą. Znacznie usprawnia ona także proces wysyłki produktów do klientów, poprzez integrację sklepu internetowego z największymi firmami dostawczymi. Wtyczka oferuje również kalkulator, który automatycznie obliczy i zaprezentuje klientowi koszty dostawy produktów. W przypadku, gdy dostawa będzie nieodpłatna, klient też zostanie o tym poinformowany.

WooCommerce – co oferuje będąc wtyczką WordPress?

Fakt, że wtyczka WooCommerce jest wtyczką do systemu WordPress, daje Twojemu sklepowi możliwość korzystanie z opcji SEO, które oferuje ten system. Oznacza to znacznie większe możliwości optymalizacji sklepu internetowego pod kątem pozycjonowania i modyfikowania struktury witryny. WooCommerce to wartościowa wtyczka, dzięki której można łatwo wprowadzać rabaty oraz promocje, nie zmniejszając kwoty podatku. To efektowna metoda sprzedażowa, która pomaga zwiększyć sprzedaż i zdobywać regularnych klientów. Wtyczka daje nam też możliwość generowania kuponów dla resellerów, influencerów lub partnerów, dzięki którym znacznie ułatwimy im promocję dóbr oferowanych w sklepie.

Jaką wartość przedstawiają raporty sprzedażowe WooCommerce?

Z pomocą raportów WooCommerce regularna analiza działalności sklepu staje się dużo prostsza. Analiza WooCommerce pomoże Ci trzymać rękę na pulsie. Zobaczysz, które towary cieszą się największym zainteresowaniem klientów. Z łatwością przeanalizujesz trendy, co pomoże Ci dostosować strategię rozwojową Twojego sklepu. Pulpit Nawigacyjny jest jedną z funkcji, które oferuje wtyczka WooCommerce. Pulpit ten znacznie ułatwia obserwowanie aktywności użytkowników na stronie sklepu, ilości zamówień i  ich etapów realizacji, stanów magazynowych. Funkcją wtyczki jest też możliwość sporządzania podsumowania sprzedaży netto i brutto. Dzięki raportom sprzedażowym WooCommerce można być na bieżąco i analizować wzrosty i spadki sprzedaży różnorakich towarów z łatwością. Dzięki WooCommerce zarządzanie konsumentami staje się proste. Zachęć klientów do prostego i szybkiego stworzenia konta w Twoim sklepie, zwiększając tym samym prawdopodobieństwo, że zostaną oni klientami regularnymi. Tak więc wtyczka WooCommerce do systemu WordPress prezentuje wiele możliwości jeśli chodzi o sprzedaż produktów online oraz kolosalnie ułatwia zarządzanie sklepem online. Największe plusy wtyczki WooCommerce to: łatwa optymalizacja, szczegółowa i czytelna analiza trendów, proste zarządzanie sprzedażami, wysyłkami i płatnościami.

Pozycjonowanie sklepu – samodzielnie, a z fachową agencją SEO

Myślisz nad zainicjowaniem działań SEO, aby zwiększyć widoczność strony Twojego sklepu? Pierwszą decyzją, którą musisz podjąć, jest to czy zajmiesz się tym samodzielnie, czy wybierzesz pomoc profesjonalnej agencji. W przypadku, gdy nie masz doświadczenia w działaniach SEO, próby podniesienia pozycji sklepu w wyszukiwarce mogą zakończyć się brakiem efektów i straconym czasem. Żeby optymalizacja i pozycjonowanie przyniosły pożądane efekty, nie wystarczy sama wiedza na temat branży handlowej. Konieczna jest też znajomość metod marketingowych i umiejętność ich skutecznego wykorzystywania. Ponadto, żeby posiadaną wiedzę i umiejętności przełożyć na efekty, trzeba mieć dostęp do fachowych programów komputerowych i informatycznych narzędzi. Jeżeli proces optymalizacji i pozycjonowania nie zostanie przeprowadzony rzetelnie, może się okazać, że nie przyniesie żadnych efektów, a jedynie straty. Jeśli jesteś nastawiony na efekty i nie masz doświadczenia w działaniach SEO, najbezpieczniejszą opcją będzie zlecenie wykonania usług SEO profesjonalnej agencji, która ma doświadczenie i osiąga sukcesy w branży. W agencjach SEO pracują doświadczeni webmasterzy i copywriterzy SEO, którzy zadbają o odpowiednią optymalizację Twojej strony, przeprowadzą konieczne analizy i napiszą teksty bogate we frazy kluczowe. Możliwa jest także promocja w social mediach – wszystko zależy od potrzeb klienta!

Sprawdź ofertę na pozycjonowanie lokalne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *