Pozycjonowanie hotelu – dlaczego warto?

Witryna internetowa jest w branży hotelarskiej odpowiednikiem wizytówki. Zanim potencjalni klienci wybiorą hotel, punkt noclegowy lub pensjonat, szukają informacji o nim na stronie internetowej hotelu – przeglądają zdjęcia, sprawdzają ceny i opinie innych gości. Zdarza się, że określone strony hoteli, z powodu mało atrakcyjnej oprawy graficznej, niedoboru lub nadmiaru treści, odrzucają nas przy pierwszym spojrzeniu. Wobec tego trafna optymalizacja strony oraz jej odpowiedni rozkład to nadzwyczaj istotne działanie marketingowe. Lecz zanim osoby zainteresowane natrafią na treści na stronie naszego hotelu, warto zatroszczyć się o wysoką pozycją hotelu w wyszukiwarce Google, żeby Twoja witryna hotelu wyświetlała się w najbardziej widocznym miejscu, czyli na szczycie listy Google. Pozycjonowanie strony hotelu ma wpływ na zwiększenie widoczności hotelu w wyszukiwarce, co pomaga pozyskać nowych klientów i wynajmować więcej pokojów. Optymalizacja strony hotelu zwiększa jego wiarygodność dla potencjalnych gości i pomaga w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Pozycjonowanie hoteli znacząco wpływa na wysokość pozycji w wynikach wyszukiwania, co przekłada się na to, że na naszą stronę trafi więcej użytkowników.

Jakie korzyści daje pozycjonowanie strony www hotelu?

Pozycjonowanie strony internetowej hotelu wiąże się z szeregiem korzyści dla Twojego biznesu. Przykładami korzyści związanych ze stosowaniem strategii SEO mogą być:

 • Zwiększenie dostrzegalności hotelu w wyszukiwarkach i mapach Google, co przekłada się na to, że więcej osób zobaczy naszą ofertę.
 • Pozyskanie nowych klientów: pozycjonowanie hoteli wpływa na zwiększenie aktywności na stronie hotelu oraz pozyskiwanie nowych klientów, zainteresowanych usługami.
 • Zwiększenie liczby wynajmowanych pokojów w hotelu: odpowiednio zoptymalizowana witryna hotelu może zwiększyć ilość rezerwacji online, a tym samym zwiększyć jego zyski.
 • Kreowanie pozytywnego wizerunku firmy: pozycjonowanie hoteli w Google wpływa na wzrost widoczności hotelu w wyszukiwarce i zwiększa zaufanie potencjalnych klientów do firmy.
 • Pozycjonowanie hotelu pomaga uzyskać przewagę w branży, dzięki wyższej pozycji Twojego hotelu w wyszukiwarce Google.

Widać więc, że pozycjonowanie (SEO) dla hoteli może przynieść Twojemu biznesowi sporo korzyści. Warto zainteresować się promocją hotelu w sieci, przy pomocy pozycjonowania, aby zwiększyć dostrzegalność firmy oraz zdobywać nowych pensjonariuszy. Ma to bezpośredni wpływ na wzrost zysków, inwestycja w pozycjonowanie i content marketing z pewnością się zwróci, na skutek wzrostu ilości klientów oraz aktywności na stronie.

Jak wygląda pozycjonowanie hoteli w wyszukiwarce Google? – od czego zacząć

Chcesz wiedzieć jak wdrożyć strategię SEO w swoim przedsiębiorstwie? Jeżeli interesuje Cię stosowanie efektywnych strategii marketingowych, wpływających na pozycjonowanie Twojej firmy w wyszukiwarce Google, możesz zapoznać się z kilkoma skutecznymi metodami. W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednią optymalizację strony internetowej względem wyszukiwarek internetowych; sprawdź, czy zaplanowana strona internetowa jest przejrzysta i nie będzie problemu z jej indeksacją, dzięki czemu witryna będzie miała dobą pozycję w wynikach wyszukiwania. Następnie skontroluj przystosowanie strony do urządzeń mobilnych; strona hotelu powinna odpowiednio się prezentować zarówno na komputerach, jak i na smartfonach lub tabletach. Kolejnym krokiem powinno być wypełnienie każdego dostępnego pola w Twoim profilu hotelu w Google Moja Firma i Wizytówka Google, aby maksymalnie ułatwić potencjalnym klientom bezproblemowe zlokalizowanie informacji o Twoim hotelu, np. lokalizacji hotelu, numeru kontaktowy czy wskazówek dojazdu.

Jednym z najważniejszych czynników rankingowych Google będzie dobór słów kluczowych. Należy skupić się na lokalnych frazach kluczowych. Podczas pozycjonowania lokalnego hotelu, powinno się skupić na lokalnych słowach kluczowych, np. „hotele w [Twoje miasto]” lub „[nazwa Twojego hotelu] w [Twoje miasto]”, aby potencjalni klienci z łatwością mogli znaleźć Twój hotel w wyszukiwarce Google. Efektywne może też okazać się utrzymywanie aktywności w social media, jak Facebook lub Instagram, gdzie można umieścić linki przekierowujące osoby zainteresowane na stronę Twojego hotelu. Tak więc regularne publikowanie nowych treści i promowanie marki w social media może bezpośrednio wpłynąć na zwiększony ruch na stronie www. Finalnie przekonuj gości do zamieszczania pozytywnych opinii w Google, możesz ich zachęcić drobnym upominkiem. Pozytywne opinie gości również przyczyniają się do większej dostrzegalności Twojego hotelu w wyszukiwarce Google, więc naprawdę warto zachęcić klientów do wystawienia pozytywnej opinii o hotelu na platformie Google, Google Maps i innych portalach do wyszukiwania hoteli lub noclegów.

Pozycjonowanie strony internetowej – samodzielne czy z agencją?

Jeżeli chcemy rozpocząć działanie SEO w celu pozycjonowania swojego hotelu w wyszukiwarce Google, stoimy przed wyborem: zrobić to samodzielnie lub z pomocą wyspecjalizowanej agencji. Samodzielne prowadzenie strony hotelu może prowadzić do zniechęcenia i marnych efektów, jeśli nie ma się doświadczenia w branży SEO. Aby proces ten był skuteczny wymagane jest nie tylko posiadanie wiedzy na temat hotelu i branży ale również wysokie zrozumienie strategii i metod marketingowych. Ponadto konieczny jest dostęp do profesjonalnych programów i narzędzi oraz umiejętności efektywnego korzystania z nich. W przypadku, gdy pozycjonowanie zostanie wykonane nierzetelnie, może okazać się czasochłonne i kosztowne, a mimo to nieefektywne.

Praca z agencją będzie korzystana dla osób, nie mających doświadczenia w pozycjonowaniu stron w wyszukiwarce. Agencje zajmujące się pozycjonowaniem dysponują wieloma specjalistycznymi zasobami, narzędziami oraz ściśle współpracują z ekspertami branżowymi. Pozwala im to na tworzenie efektywnych strategii dostosowanych do wymagań danego klienta. Agencje SEO używają sprawdzonych programów oraz pakietów statystycznych, pracują w nich doświadczeni copywriterzy, mający wiedzę, dzięki której piszą teksty, które będą odpowiednio przeczytane przez algorytmy Google, zwiększające widoczność strony dla potencjalnych klientów, przejrzyste i wartościowe dla czytelników. Ponadto, przedsiębiorstwa, które zajmują się SEO, mogą zapewnić ciągłe wsparcie podczas procesu pozycjonowania, objaśnić rozmaite działania marketingowe oraz na bieżąco sprawdzać pozycję strony Twojego hotelu i zachowania konkurencji. Agencje SEO mogą wprowadzać do treści na stronie hotelu konieczne zmiany, aby zapewnić realizację zamierzonych celów.

W ostateczności, decyzja o wyborze w jaki sposób Twój hotel będzie pozycjonowany, w głównej mierze będzie zależeć od budżetu oraz pożądanych wyników. W przypadku, gdy masz doświadczenie w prowadzeniu i pozycjonowaniu stron internetowych i potrafisz wprowadzać zmiany do kodu strony internetowej, samodzielne zajęcie się tym procesem może być realistyczną możliwością. Jednak, gdy nie posiadasz doświadczenia w tej branży lub po prostu przydałaby Ci się dodatkowa pomoc, to praca, z pomocą agencji może okazać się najlepszą decyzją. Opłaca się skontaktować z agencja SEO i porozmawiać o dostępnych działaniach, które zmieszczą się w Twoim budżecie na promocję hotelu, jednocześnie zapewniając wzrost aktywności na stronie internetowej.

Czym wyróżnia się pozycjonowanie hoteli od zwykłego pozycjonowania?

Po zdecydowaniu się na rozpoczęcie działań związanych z pozycjonowaniem, warto skontaktować się z agencją oferującą usługi SEO. W przedsiębiorstwach oferujących działania SEO pracują doświadczeni copywriterzy oraz eksperci, którzy używając specjalistycznych programów potrafią przeprowadzić meta analizę oraz wybrać działania najbardziej adekwatne do danej sytuacji, aby zapewnić zamierzony efekt. Optymalizacja witryn internetowych dla hoteli obejmuje różne działania, mające na celu zwiększenie ruchu na stronie internetowej hotelu oraz jej widoczności w wyszukiwarkach internetowych. Takie działania to między innymi:

 • Wyszukiwanie i interpretacja fraz i słów kluczowych, optymalizacja kodu witryny internetowej.
 • Optymalizacja opisów i tytułów na stronach internetowych, w taki sposób aby zachęcały czytelników i były atrakcyjne dla wyszukiwarek.
 • Zagwarantowanie responsywności oraz dostosowania do wyświetlania na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych strony internetowej.
 • Zagwarantowanie wartościowej unikalnej treści oraz podstron, które mogą zainteresować potencjalnych klientów.
 • Link building – wykorzystywanie technik linkowania wewnętrznego oraz zewnętrznego, w celu zwiększenia zaufania wyszukiwarek do witryny hotelu i polepszenie jej pozycji w wynikach wyszukiwania, ponadto pozyskiwanie linków zewnętrznych z efektywnych źródeł.
 • Monitorowanie i analiza danych, na temat aktywności na witrynie hotelu, w celu dogłębnego zrozumienia preferencji i potrzeb potencjalnych klientów, a następnie dostosowanie do nich strategii SEO.
 • Pozycjonowanie hoteli w Mapach Google oraz pozycjonowanie, przy pomocy Google Ads (wcześniej Google Adwords).

Jak działa lokalne pozycjonowanie hoteli?

Lokalne SEO polega na zoptymalizowaniu strony, w sposób prowadzący do zasadniczego wzrostu liczby wyszukiwań strony. Istotą skutecznego pozycjonowania jest lokalne SEO hoteli. W praktyce oznacza to, że należy dopasować kluczowe frazy i słowa do danych miast, krain geograficznych, województw itp. Takie działanie pozwala na dotarcie do konkretnej grupy potencjalnych klientów, których może zainteresować Twoja oferta. Jest to skuteczna alternatywa dla pozycjonowania hoteli w Google Maps, natomiast najefektywniejsze będzie połączenie obydwu strategii, co skutkuje wzrostem aktywności na stronie i zyskiwaniem nowych klientów. Istotna jest również szybkość ładowania strony. Zastosowanie obu strategii jednocześnie znacząco zwiększa prawdopodobieństwo, że potencjalni klienci dokonają rezerwacji w Twoim hotelu. Przekłada się to na wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania oraz faktyczny wzrost liczby klientów, których zainteresowała strona internetowa hotelu. Poza konkurencją z innymi hotelami, strony internetowe konkretnych hoteli rywalizują również z serwisami przedstawiającymi oferty wielu hoteli jednocześnie, np. Booking.com.

Wybór najlepszych słów kluczowych w przypadku hoteli

Wybór najlepszych słów kluczowych dotyczących lokalnego SEO hotelu to bardzo ważna część optymalizacji strony internetowej. Słowa kluczowe to frazy i zwroty, które są najczęściej wpisywane przez ludzi w wyszukiwarkę Google, aby znaleźć informacje o danym hotelu lub podobnej usłudze. W celu wyboru najodpowiedniejszych słów kluczowych dla lokalnego SEO hotelu, trzeba wziąć pod uwagę czynniki takie jak: popularność słowa kluczowego, istotność danej frazy dla hotelu oraz działania konkurencji. Potem uprzednio wybrane słowa kluczowe trzeba adekwatnie wykorzystać w tekstach na podstronach hotelu, tak by indeksowanie Google nie uznało ich za spam, co zapobiegłoby osiągnięciu założonych rezultatów. Agencje SEO zatrudniają specjalistów, potrafiących umiejętnie przeprowadzić selekcję słów kluczowych oraz wykonać pozycjonowanie lokalne w efektywny sposób.

Promowanie strony hotelu w mediach społecznościowych

Media społecznościowe są dobrym sposobem na pozyskanie nowych klientów i zwiększenie znaczenia swojego przedsiębiorstwa na rynku. Aktualnie wiele osób, przy pomocy portali społecznościowych sprawdza specjalne grupy przedstawiające informacje i opinie na temat hoteli. Regularna aktywność na portalach społecznościowych zwiększa wiarygodność Twojej firmy w oczach potencjalnych klientów i zachęca ich do kontaktu. Osoby, które odwiedzą profil Twojego hotelu, mogą zobaczyć, że jest aktywny i popularny. Obecność Twojej marki w mediach społecznościowych również może mieć wpływ na pozycjonowanie strony. Portale społecznościowe pozwalają klientom na wygodne i łatwe zostawienie opinii o swoim pobycie, a ich recenzja wyświetli się ich znajomym, co tworzy kolejną reklamę i zwiększa prawdopodobieństwo, że również zdecydują się na Twój hotel. W celu wypromowania hotelu w mediach społecznościowych należy założyć konta na takich portalach jak: Facebook, Instagram oraz Twitter. Dowiedz się czego szukają klienci w Twoim regionie. Następnie należy regularnie publikować interesujące teksty, zdjęcia, promocje, lokalne atrakcje lub wydarzenia. Wejdź w relacje z użytkownikami, odpowiadaj na ich komentarze i posty, korzystaj z popularnych hashtagów. Promuj swoje profile na lokalnych grupach podróżniczych. Możesz także nawiązać współpracę z influencerami, którzy mają dużą widownię i mogą wypromować Twój hotel. Śledź wyniki analiz, aby zmierzyć swój sukces.

Sprawdź ofertę pozycjonowania lokalnego:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *