Skuteczne pozycjonowanie strony w Google

Widoczność strony to bardzo ważny aspekt w świecie Internetu. Generuje to na niej ruch, a w pakiecie z ruchem dochodzą nowe leady, co bezpośrednio przekłada się na sprzedaż usług. Pozycjonowanie stron internetowych (działania SEO) to czynności, które maja na celu podniesienie strony w wynikach wyszukiwania.

Czym jest skuteczne pozycjonowanie stron Internetowych

Pozycjonowanie strony w wyszukiwarce ma za zadanie podnieść jej widoczność poprzez wyniesienie strony www wysoko w wynikach Google. Można robić to własnoręcznie, jednak jeśli nie posiadamy stosownej i dostatecznej wiedzy w temacie, warto zlecić to zewnętrznej agencji SEO. Wysoki wynik w wyszukiwaniu w Google z pewnością przełoży się na ruch na naszej stronie.

Efektywne pozycjonowanie Twojej strony internetowej – dlaczego warto

Jak zapewne wiadomo, użytkownicy wyszukiwarki Google korzystają zazwyczaj z kilku pierwszych linków, jakie pojawią się po wyszukiwaniu danej frazy. Stąd pozycja w Google jest bardzo istotna. Im wyżej jest strona lub sklep internetowy, tym więcej ruchu tam się pojawia. Skuteczne pozycjonowanie witryny w wyszukiwarce przekłada się na zwiększenie ruchu, wzrost liczby leadów, a za tym idzie wzrost sprzedaży usług, które oferowane są na danej stronie. Pozycjonowanie według wytycznych Google sprawia, że Twoja strona będzie jedną z pierwszych w kolejności wyświetlania stron internetowych, dzięki czemu wzrośnie rozpoznawalność Twojej marki w Internecie.

Skuteczne pozycjonowanie stron www – jak skutecznie pozycjonować strony, czyli co składa się na pozycjonowanie w Google

Na pozycje w wyszukiwarce Google składa się wiele czynników. Są to na przykład opis meta, nagłówki, linki oraz sama treść strony. Wpływ na pozycjonowanie strony ma także bezpośrednio kod strony oraz jej prędkość ładowania. Wpierw powinniśmy zdecydować, pod jakie frazy się pozycjonujemy, to znaczy pod jakimi frazami jesteśmy wyszukiwani. Optymalizacja strony pod kątem fraz polega na zawieraniu ich w treści strony oraz nagłówkach, przez co algorytm Google podbija pozycję strony Internetowej. Dodanie fraz kluczowych nie jest jednak wszystkim, co możemy zrobić. Istotne jest także linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne, czyli linki, które prowadzą na naszą stronę z innych stron w Internecie, czy linki które prowadzą do innych podstron na naszej stronie.

Istotne jest także przejrzenie stron konkurencji i optymalizacja strony internetowej, by ich wyprzedzić. Warto wiedzieć, na jakie frazy i w jaki sposób pozycjonuje się nasza konkurencja w Sieci. Gdy znamy już strategię przeciwnika, możemy opracować własną i wyprzedzić jego pozycje.

Profesjonalne pozycjonowanie stron – agencja zewnętrzna

W wypadku, gdy nie znamy się zbytnio na pozycjonowaniu, a zależy nam na wysokiej pozycji w Google, najskuteczniejszym sposobem na skuteczne SEO jest zlecenie wykonania tych działań firmie zewnętrznej. Specjalista SEO z takiej firmy wykona dla nas audyt SEO, poprawi szybkość ładowania strony i dokona najlepszych działań, by osiągnąć jak najlepsze pozycjonowanie strony, lub sklepu zleceniodawcy. Specjaliści z takich firm doskonale wiedzą, co ma wpływ na pozycjonowanie w Internecie i za odpowiednią opłatą podniosą pozycję w wynikach wyszukiwania Google Twojej strony. Specjaliści utworzą doskonałą strategię pozycjonowania stron według wytycznych wyszukiwarki Google co z pewnością pomoże Twojej witrynie zawędrować w górę w wynikach wyszukiwania i sprawić, że będzie ona widoczna w Google.

Ile kosztuje profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych?

Najskuteczniejsze pozycjonowanie to kwestia indywidualna dla każdej strony. Cena uzależniona jest od tego, ile pracy trzeba nad nią wykonać, ile rzeczy trzeba na niej poprawić. Skuteczne pozycjonowanie w Google zazwyczaj jest pracą rozłożoną w czasie, gdyż jak wcześniej wspominaliśmy w tym artykule, jest to proces złożony, na który wpływ ma wiele czynników. SEO i pozycjonowanie sklepu lub strony może w swoich kosztach wahać się od kilkuset złotych, do nawet kilku tysięcy PLN. Wszystko zależy od tego, ile pracy specjaliści muszą włożyć w polepszenie SEO witryny w Google.

skuteczne pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie witryny w Google – odkreśl swoich odbiorców

Istotne jest, by wiedzieć, do kogo kierujemy usługi. Wszystko zależy głównie od tego, jak szeroki jest rejon naszych działań. Jeśli sprzedajemy nasze usługi na własnej stronie jedynie w określonym obszarze, warto jest zdecydować się na pozycjonowanie lokalne. Wiele osób z naszego regionu korzysta z wyszukiwarki Google, a my nie potrzebujemy ruchu na stronie tam, gdzie zwyczajnie nie prowadzimy działalności. Na czym polega pozycjonowanie stron lokalne? jest to działanie mające na celu trafić jedynie do ludzi z określonego obszaru. Z tego względu poza samymi frazami kluczowymi należy także obrać odpowiedni obszar, na którym chcemy być widoczni. Pozycjonowanie jest procesem złożonym, dlatego należy odpowiednio się przygotować do podniesienia pozycji strony w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie stron www i sklepów internetowych – narzędzia

W obecnych czasach istnieje wiele narzędzi, które pomagają kompletnie nowym jaki bardziej zaawansowanym w temacie użytkownikom w pozycjonowaniu. Wiedzą one co wpływa na pozycjonowanie, pozwalają na zbadanie swojej strony www i dokonanie zmian według wytycznych. Takim narzędziem jest na przykład Google Analytics, czyli Googlowskie narzędzie do analizy statystyk stron www. Warto także zainteresować się narzędziem Google Moja Firma, które służy do zarządzania wizytówkami przedsiębiorstw. Wizytówki w Google moja firma z pewnością przydadzą się każdemu przedsiębiorcy, gdyż wpływają na rozpoznawalność jego marki w Internecie.

Kiedy pojawiają się pierwsze efekty pozycjonowania stron

Kiedy wiemy już czym jest pozycjonowanie stron oraz jak uzyskać lepsze statystyki widoczności w Google dla Twojej strony www, samoistnie nasuwa się pytanie – kiedy będą pierwsze efekty. Wszystko zależy od danej strony – jej historii lub treści, które już na niej są. Ważna jest także konkurencyjność fraz. Niektóre branże pozycjonuje się łatwiej, inne wymagają więcej czasu. Efekty pozycjonowania to zazwyczaj sprawa kilku tygodni lub miesięcy. Po takim czasie nasza strona wędruje wyżej, gdyż SEO strony jest dobrze zrobione, a co za tym idzie zaczyna pojawiać się zwiększony ruch na witrynie, co przekłada się bezpośrednio na skuteczność sprzedaży usług. Kwestia ile czasu trwa pozycjonowanie strony, tak jak cena pozycjonowania, uwarunkowana jest przede wszystkim tym, ile zmian potrzeba dokonać na stronie, by osiągnąć wyższe wyniki wyszukiwania w Google. Pozycjonowanie sklepu Internetowego lub strony w wyszukiwarce Google zależy przede wszystkim od tego, ile specjalista musi wykonać poprawek, by osiągnąć upragniony cel, czyli wypozycjonować stronę w jak najlepszy sposób.

Co jeszcze można zrobić poza pozycjonowaniem strony

Poza samymi działaniami SEO, warto także zainteresować się tematem, jakim są reklamy Google Ads lub reklamy na FB. Z pewnością podczas przeglądania Internetu trafiłeś na wiele reklam. Reklamy także trzeba przygotować z głową, czyli określić ich target. Na przykład, reklamy zabawek dla dzieci, powinny trafiać nie do osób w wieku dziecięcym, a bardziej do rodziców, którzy takowe dla swoich pociech kupują. W wypadku reklamy również należy określić na jakim regionie chcemy, by ludzie widzieli nasze reklamy. W końcu nie potrzebujemy widoczności w Krakowie, jeśli prowadzimy działalność jedynie na terenie Szczecina. Odpowiednia reklama w Google Adwords z pewnością wpłynie pozytywnie na ruch na stronie i tak jak pozycjonowanie strony internetowej w Google przyczyni się do wzrostu ruchu na niej. Oprócz płatnych reklam i SEO można zdecydować się także na social media – wiele firm z powodzeniem funkcjonuje na różnych platformach społecznościowych.

Skuteczne pozycjonowanie strony w Internecie – podsumowanie

Teraz już wiesz, co wpływa na pozycje strony w Google oraz co możesz zrobić dla swojej strony, by ta zawędrowała jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Zapoznałeś się z tematem tego, co wpływa na pozycję w wyszukiwarce, dowiedziałeś się jakie narzędzia wspierają ludzi podczas działań SEO, co można zrobić w wypadku braku odpowiedniej wiedzy oraz co poza samym SEO w Google da się zrobić dla witryny. Na zakończenie istotne jest dodanie faktu, że poza dobrym pozycjonowaniem witryna powinna zawierać także wartościowe treści napisane przez profesjonalnego copywritera i informacje, czyli odpowiedzi na wpisywane w wyszukiwarkę zapytania użytkowników. W końcu treści na naszej stronie czytać będzie przede wszystkim użytkownik, a nie tylko robot Google.

Jeśli interesuje Cię skuteczna agencja SEO, skontaktuj się z nami. Sprawdź także ofertę na pozycjonowanie lokalne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *